10. výročie oddielu v Omšení

V dňoch 16.-17.6.2018 sa konala oslava 10. výročia založenia 1.oddielu Baba – Omšenie, ktorý je súčasťou 31.zboru Trenčianska Teplá.  V sobotu 16.7. sa za spolupráce so ZŠ Omšenie konalo MDD, kde skauti zabezpečovali etapovú hru pevnosť „Boyard“.  Deti plnili rôzne úlohy tak, aby získali indície k heslu, ktoré ich priviedli  k pokladu.  Súčasťou podujatia bola aj prezentácia skautingu, s ukážkou podsadového stanu s motivačnými materiálmi.  Taktiež sa konali zábavné skautské hry, ktoré deti zaujali a niektoré prejavili záujem  o skauting.  Na druhý deň 17.6. sa zúčastňujeme na sv. omši , kde nás miestny kňaz povzbudil a poďakoval  za činnosť a prácu  oddielu. V odpoludňajších hodinách sa v kul. stredisku konala výstava fotografii a prezentácia oddielu z činnosti , za účasti hostí a bývalých skautov oddielu. Boli odovzdané ďakovné listy a trom aktívnym členom vyznamenanie „Služba skautingu“ III. stupňa, za dlhoročnú prácu pre oddiel a zbor. Boli to Viliam Bielik, Veronika Balážová a Magdaléna Horňáková. Po oceneniach a príhovore vodcu zboru b.Akelu o histórii oddielu , ktorý v podstate založil,  sa ujal slova aj starosta obce p. Marček a odovzdal  ďakovný list b.Akelovi. Nakoniec  po programe skautov a mažoretiek,  sme sa dočkali bohatého občerstvenia.  Posedeli sme si  a zaspomínali na začiatky , s bývalými skautmi z tohto oddielu. V počiatkoch mal oddiel 35 členov, dnes má 14 členov, no napriek tomu sa mu darí a zapája sa do zborových aktivít. Akcia dopadla veľmi dobre.