DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Je to rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti, naplniť svoj potenciál a pomôcť uspieť v živote.

V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách (šport, talent, dobrovoľníctvo a dobrodružná expedícia) a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity. Všetko o tomto programe je možné sa dozvedieť tu.

U nás v Západoslovenskej skautskej oblasti si môžu program DofE plniť skauti i neskauti. Momentálne máme vyškolených vedúcich programu v Bratislave, Trnave, Piešťanoch, Seredi a v Nemšovej, no účastníkov berieme odvšadiaľ.
Ak Ťa ponuka zaujala, ozvi sa nám na: zsso@skauting.sk.

Koordinátorka miestneho centra: Jana Jánošíková
Vedúci programu: Ivan Javor, Peter Jánošík, Matej Móder, Ján Pravda, Patrik Kralovič, Alica Štefánková, Katarína Plevová, Denis Depeš

Dokumenty na stiahnutie nájdeš tu.

Expedície

Ceremónie