ZSSO

DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Je to rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti, naplniť svoj potenciál a pomôcť uspieť v živote.

V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách (šport, talent, dobrovoľníctvo a dobrodružná expedícia) a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity. Všetko o tomto programe je možné sa dozvedieť tu.

U nás v Západoslovenskej skautskej oblasti si môžu program DofE plniť skauti i neskauti. Momentálne máme vyškolených vedúcich programu vo viacerých mestách.
Ak Ťa ponuka zaujala, ozvi sa nám na: zsso@skauting.sk.

Koordinátorka miestneho centra: Katarína Porubčinová
Vedúci programu: Ivan Javor, Peter Jánošík, Matej Móder, Ján Pravda, Patrik Kralovič, Alica Štefánková, Katarína Plevová, Denis Depeš, Jana Jánošíková, Alžbeta Benianová, Ondrej Haládik, Katarína Porubčinová

Dokumenty na stiahnutie nájdeš tu.

Expedície

Ceremónie