ZSSO

Duchovno

Tím duchovna spolupracuje s Duchovnou radou Slovenského skautingu. Posúva ďalej informácie z národnej úrovne a venuje sa duchovným zamysleniam a aktivitám.

Duchovné zamyslenia

Každý mesiac pridávame na web zamyslenie.

Do tímu v roku 2021 patria:
– Koordinátor: Ján Pravda do 07/2021
– Koordinátor Betlehemského svetla: Šimon Kúdela

Aktivita Duchovného tímu bola v roku 2021, žiaľ, minimálna. V začiatku roka sme pracovali na vydaní ucelenej zbierky zamyslení, ktorá by zahŕňala všetky doteraz vydané zbierky, no dokončiť sa nám ju nepodarilo.

V priebehu roka sme informovali o aktualitách z Duchovnej rady.

Našou druhou väčšou aktivitou bola koordinácia rozvozu Betlehemského svetla v rámci oblasti. Zorganizovali sme prijatie svetla a jeho následný rozvoz do miest ako aj vyplnenie Mapy Betlehemského svetla. K

Do tímu v roku 2020 patria:
– Koordinátor: Ján Pravda

Brožúrka zamyslení na skautský tábor III
Tretie vydanie zbierky zamyslení, tentokrát v spolupráci s Duchovnou radou. Opäť dostupná na webe.

Do tímu v roku 2019 patria:
– Koordinátor: Ján Pravda
– Alžbeta Benianová, Jakub Oriešok, Alena Čierna

Brožúrka zamyslení na skautský tábor II
Pokračovanie zbierky zamyslení s novými príbehmi. K dispozícii v PDF na webe

Skautské prosby
Pri príležitosti dňa sv. Juraja sme vydali skautské prosby. K dispozícii tu.

Rok 2018

Do tímu v roku 2018 patria:
– Koordinátor: Ján Pravda

Brožúrka zamyslení na skautský tábor
Do zborov našej oblasti sme poslali vytlačenú brožúrku so zamysleniami, ktoré mohli skauti a skautky využiť pri tvorbe duchovného programu. Brožúra je aj ako PDF na webe.

Adventné zamyslenia
Tématické zamyslenia k predvianočnému obdobiu. (1. časť, 2. časť, 3. a 4. časť).