Oblastný holub: december 2018

Ahoj oblasť! Prinášame vám holuba s najnovšími informáciami 🙂

VEDENIE

– Oblastné voľby

Pozývame oblastnú radu, dobrovoľníkov a zástupcov zborov na oblastné zhromaždenie, ktoré sa bude konať 23.2.2019 v Novom meste nad Váhom viac informácii tu.

VZDELÁVANIE

– Radcovský kurz

Máme za sebou tretí ročník radcovského kurzu. V oblasti nám pribudlo 16 nových radcov, ktorí sú pripravení na túto náročnú cestu radcovania. Fotky z posledného víkendu si môžete pozrieť tu.

– Kurz prvej pomoci

17.novembra sa uskutočnil v Seredi kurz prvej pomoci. Naši účastníci si precvičili podávanie pomoci v krízových situáciách. Na konci získali odborku prvá pomoc- zelený stupeň. Fotky nájdete tu.

– Hľadajú sa dobrovoľníci

Programový kruh hľadá motivovaných ľudí, ktorí by sa stali súčasťou nového tímu zameraného na osobné napredovanie. Stupne napredovania, odborky, výzvy, ako s nimi narábať (články na web, aktivity, …), motivačné chaty, programový kurz, DofE a iné. Tomuto všetkému sa bude nový tím venovať, ak ťa niečo zaujalo, alebo poznáš niekoho kto by sa rád zapojil neváhaj nám dať vedieť akoukoľvek formou. Koordinátor tohto tímu bude Matej Móder – Gentleman.

– Cvičná expedícia DofE

Konala sa cvičná expedícia DofE článok nájdete tu.

KOMUNIKÁCIA

– Súťaž

Súčasťou predvianočného obdobia na našich soc. sieťach je aj súťaž, v ktorej víťazí družinová fotka s najväčším počtom likeov. Budeme veľmi radi, ak sa zapojíte pre viac info nájdete tu.

ROZVOJ

– Oceňovať treba!

Rád/Rada by si ocenil/a niekoho v tvojom zbore za jeho/jej činnosť? Tak neváhaj!
No a my chceme byť pri tom! Odfoť tento vzácny moment a zdieľaj ho s nami (pošli nám fotku na náš mail zsso@skauting.sk )

Viac info o oceňovaní čítaj TU

Tešíme sa na Vaše fotografie a nezabúdajte… oceňovať treba!

– Nominuj na Službu skautingu

Neváhaj a nominuj! A nezabudni nám poslať fotku z oceňovania.

ZAHRANIČIE

– Pozvánka

,So skautingom za hranice ” je späť !
Po dlhšej prestávke vám znova prinášame dávku tých najlepších skautsko-cestovateľských prezentácií. Na svoje si prídu nadšenci cestovania, dobrodruhovia aj domasedi.
Sleduj pozorne našu udalosť. Postupne tu zverejníme krajiny o ktorých sa dozvieš viac na samotných prezentáciách priamo od ľudí, ktorí ich navštívili. FB event.

– Zahraničné novinky

Nájdete tu.

DUCHOVNO

– Adventné zamyslenie I.

Nájdete tu. Ďalšie zamyslenia nájdete na našom webe.

– Hľadajú sa dobrovoľníci

Oblastný tím duchovna plánuje na budúci rok vydanie brožúrky zameranej na Betlehemské svetlo. Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by chceli prispieť svojou časťou k tomuto dielu, či už nápadmi, tvorbou obsahu, grafickým spracovaním alebo korektúrou. Každá pomoc bude veľmi vítaná. Záujemcovia môžu napísať br. Janymu na jnpravda@gmail.com .

– Stretnutie s Betlehemským svetlom

Pre starších skautov, roverov a dospelých skautov pripravuje br. Zachej v Hlohovci už tretí ročník stretnutia s Betlehemským svetlom. Môžete sa tešiť na príjemnú atmosféru, skautskú omšu, nočnú adoráciu či spoločné varenie. Prespávať sa bude vo Františkánskom kláštore v Hlohovci. Akcia sa koná 15.12. Všetci ste srdečne pozvaní. Pre viac informácii a potvrdenie účasti prosím kontaktujte br. Zacheja na zachejofm@gmail.com

– Hľadáme tútorov

V našej oblasti by sme radi umožnili plnenie nového voľného programového modulu Ľaliový kríž. Preto zháňame záujemcov, ktorí by boli ochotní robiť tútorov Ľaliového kríža. Taktiež by sme boli radi, ak už máte vo svojom zbore nejakých tútorov, aby ste nám o nich dali vedieť a mohli sme túto inormáciu rozšíriť pre záujemcov v oblasti. Podmienky tútorstva Ľaliového kríža nájdete tu:https://www.skaut.sk/…/prichadza-novy-volny-programovy…/
Potenciálni/aktuálni tútori prosím kontaktujte br. Janyho na jnpravda@gmail.com

Našim prvým tútorom na Ľaliový kríž je br. Zachej. Záujemcovia na plnenie Ľaliového kríža ho môžu kontaktovať na zachejofm@gmail.com  .

Za tím ZSSO vám želáme VESELÉ VIANOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019