Skauti na Beckove

Počas víkendu 24.-25. augusta 2019, skauti z viacerých zborov našej oblasti strávili čas na hrade Beckov. Návštevníkom hradu a hlavne deťom pripravili zaujímavý program. Na spodnom nádvorí sa nachádzal info stánok, kde sa rozdávali letáčiky, nálepky, časopisy, rodičom dávali bližšie informácie o skautingu. Výraznou dominantou na nádvorí bolo tee-pee, v ktorom bola foto výstava. Táborovú atmosféru dotváral model pagody a stožiar s vlajkou. Pre odvážnejších bola možnosť liezť na hradnú skalu. Na hornom hrade bolo pripravených päť stanovísk na spoznanie skautských zručností, vedomostí a naučenie sa nových poznatkov. Za úspešné zvládnutie deti dostali malú odmenu v podobe vypálenej ľalie na koliesku dreva. Počas soboty bolo veľmi teplo, čo bolo vyčerpávajúce. Po zavretí hradu sme mali celý hrad pre seba. Tančeky na pódiu a vyhliadke z horného hradu na rôzne piesne, boli odreagovaním po náročnom dni. Na večeru  kastelán hradu opiekol mäsko a klobásky. Po zotmení sa premietali skautské videá z oblastných a zborových akcií. Noc na krásne nasvietenom hrade bola magická a tajuplná. V noci prišla silná búrka, no v bezpečí budov sme prežili dážď. Počas nedele bolo doobeda nepríjemné počasie, pršalo a fúkalo. To sa odzrkadlilo na menšom počte návštevníkov a prispôsobení programu. Poobede sa už vyčasilo , tak mohol program prebiehať ako v sobotu.  Čas na hrade sme ukončili večerným nástupom a spievaním hymny. Vďaka ochote dobrovoľníkov sme mohli ukázať skauting širokej verejnosti, za čo im patrí veľká vďaka.

Napísal: b. Pytón

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *