Zahraničné novinky 2/2019

TOP PONUKA

Zahraničný skauting v praxi

Dátum:  15. – 17.3. 2019

Miesto: Bratislava

Zahraničná rada pozýva na víkendový kurz, ktorý ti priblíži, ako vyzerá zahraničný skauting vo svete aj na Slovensku. Preto, ak ťa láka zahraničie, ak chceš spoznať zahraničných skautov, ak by si rád rozbehol cezhraničnú spoluprácu, ak by si chcel zažiť zahraničný skauting z pohodlia klubovne, ak by si chcel naplánovať expedíciu pre svoju družinu do zahraničia alebo ak by si len rád zistil, čo to ten zahraničný skauting vlastne je, neváhaj a prihlás sa. Cena kurzu je 10€ a počet miest je obmedzený.

Viac info: https://www.skaut.sk/pozvanka/27978/zahranicny-skauting-v-praxi/

V prípade záujmu: international@skauting.sk

Deň zamyslenia 2019

Dátum: 22.2.2019

Deň Zamyslenia je tu! V piatok 22.2.2019 sa pripojte ku skautkám a skautom po celom svete a oslávte tento výnimočný deň! Splňte si WAGGGS-ácku výzvu, zabavte sa s balíčkom aktivít a získajte jedinečnú nášivku Dňa zamyslenia 2019. Potom sa o vaše zážitky, fotky a videá podeľte s nami na: international@skauting.sk alebo ich zdieľajte na sociálnych sieťach s hashtagmi #WTD2019 a #DenZamyslenia.

Výzvu si už môžete stiahnuť na nasledujúcom linku: https://www.skaut.sk/skauting/28016/den-zamyslenia-je-tu/ a nášivky objednať na https://www.scoutshop.sk/produkt/nasivka-den-zamyslenia-2019/

 

EuroJam2020 #Act-uality

Dátum: 27.júl – 6.august 2020

Európske Jamboree 2020 v Poľsku – medzinárodný rozmer skautingu na dosah. Rezervuj si dátum 27. júl až 6. august 2020, pretože tam ideš s nami! Prihlasovanie je oficiálne spustené, bližšie informácie o akcii, cene a našom kontingente nájdeš na našej novej webovej stránke ej2020.skauting.sk/.

STÁLE SÚ VOĽNÉ MIESTA V ORGANIZAČNOM TÍME

Ak máš organizačné schopnosti, chceš sa dozvedieť viac o zahraničí a fungovaní zahraničnej rady, môžeš sa pridať do kontingentového tímu. Viac informácii na webe.

V prípade otázok, pripomienok či nápadov nás môžeš kontaktovať na maily cej@skauting.sk

Viac info: http://fb.com/slovak.contingent

 

Hľadáme

INTERCAMP 2019 – hľadáme IST

Dátum: 6. – 9. 6. 2019

Miesto: neďaleko De Steeg, Holandsko

Účastnícky poplatok: 30€ + cesta

Kontingent máme naplnený účastníkmi a jediné, čo ostáva, je doplniť stavy tromi staffákmi. Cena je viac ako lákavá a pokrýva jedlo na mieste a akciu samotnú. Cestovanie si však treba zabezpečiť po svojom.

Ak si chcete urobiť v júni výlet do Holandska, neváhajte a vyplňte tento formulár: https://goo.gl/forms/7ctPSIgyps3icGeB2

Viac info: international@skauting.sk alebo https://www.skaut.sk/Intercamp2019/

 

Európa

 

Discoverers’ Expedition 2019 

Dátum: 2. 7. – 7.7. 2019

Miesto:  Poľsko

Cena: 50€

Poľskí Harceri pozývajú všetkých dobrodružných skautov vo veku od 12 do 25 rokov na týždennú výpravu po Poľsku, ktorá sa zakončí rôznymi podujatiami v poľskom Radzyń Podlaski, kde budú rôzne podujatia. Na túto expedíciu by sa mali prihlásiť skauti a skautky v skupinkách minimálne s 5timi členmi, z ktorých aspoň jeden má 18+ rokov.

Viac info: https://rajdodkrywcow.zhp.pl/en/

 

 

It´s time for an adventure

Skupina poľských roverov nás oslovila s ponukou “výmenného pobytu”. Hľadajú skupinku cca 10-15 roverov, ktorí by prišli na výlet ku nim do Poľska, kde im pomôžu vybaviť ubytovanie, stravu, naplánujú výlety po okolí a zažijú spolu nezabudnuteľné chvíle. Na oplátku naši roveri zavolajú na Slovensko ich a poskytnú im rovnaký servis, aký mali v Poľsku.

Ak máte záujem, napíšte na international@skauting.sk a my vás prepojíme s týmito akčnými Poliakmi, s ktorými si už sami dohodnete všetky detaily.

 

 

ROVER 100 – Portuguese National Rover

Dátum:  10. 8. – 17. 8. 2019

Miesto: Porto, Portugalsko

Portugalskí skauti oslavujú storočnicu a pozývajú skautov z celej Európy, aby prišli osláviť spolu s nimi. Netradičný koncept eventu ponúka najprv putovanie v malých skupinkách, ktoré sa budú neskôr zväčšovať, kým spoločne nedorazia na miesto táborenia festivalového “jamboree” typu. Pridajte sa ku 1500 roverom a buďte súčasťou tohoto eventu. Účastnícky poplatok je 150€.

Viac info: https://www.facebook.com/Rover100PT/

V prípade záujmu: international@skauting.sk

 

INÉ

 

Local Scout Guide

 

Projekt pre všetkých skautov, ktorí chcú zažiť zahraničie v pohodlí domova. Staň sa našim lokálnym sprievodcom a pomôž tak zahraničným skautom spríjemniť ich návštevu Slovenska v podobe poskytnutia nocľahu v klubovni, prehliadkou mesta, výletom po okolí či akoľkovek inak. Odmenou za tvoj čas budú skvelé zážitky, precvičenie si jazyka a nové skautské kamarátstva. Momentálne sa k nám napríklad chystá skaut z Austrálie, ktorý by v lete nielen rád navštívil jeden zo skautských táborov, ale aj zažil našu kultúru či mestský život. Tak čo, pomôžeš mu s tým?

Viac informácií a formulár nájdeš tu: http://bso.skauting.sk/skautsky-sprievodca/

 

 

Svetové Jamboree v USA

 

Pripomíname, že ešte stále máš možnosť prihlásiť sa na neuveriteľné dobrodružstvo v podobe svetového Jamboree. Kufre balíme v lete 2019, kedy si užijeme Ameriku plnými dúškami a na vlastnej koži okúsime jedinečnú chuť svetového skautského Jamboree!

Prihlasovanie tu: https://goo.gl/forms/zzgOKBWrr3jk4td32

Cena druhej vlny prihlasovania: 2100€

Dátum samotného Jamboree (v USA budeme dlhšie): 22. júl-  2. august 2019

 

 

Haarlem Jamborette 2019

Dátum: 28. 7. –  6. 8.  2019

Anglickí skauti nás pozývajú na Haarlem Jamborette do Holandska. Koná sa od 28. júla do 6. augusta 2019. Vítaní sú skauti starší ako 13 rokov. Je možné sa zúčastniť pred akciou putovania po blízkom okolí. Jedinečnú atmosféru môžete vidieť aj vo videu:

https://www.youtube.com/watch?v=YZjzIHaMJVY

Viac info: international@skauting.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *