Zamyslenie mesiaca – Apríl

Ahojte. Toto zamyslenie bude trochu iné. Tento mesiac sme slávili deň sv. Juraja a tak sme si pre vás pripravili niekoľko skautských modlitieb, ktoré vám môžu slúžiť ako inšpirácia.


Pán lesov, vôd a hôr, všetkej našej sestry prírody, všetkého, čo dýcha a žije! Pozdravujeme ťa ohňom, ktorý vzplanul medzi nami, i tým, ktorý horí v nás. Po celý deň žil v svite slnka a roky sa hromaždil v dreve stromov. Dnes premenený v plamene stúpa k letnému nebu. A naše tváre v kruhu ožiarené sa navzájom na seba podobajú ako tváre rodených bratov. Žijúci oheň, Pán života, prijmi naše vďaky a pevný sľub, že tento žiarivý odlesk rodného bratstva ponesieme živý ďalej, aby svietil z tváre všetkých ľudí. Ty si nám dal šťastie radostnej lásky. Zavolal si nás, Pane. Sme pripravení!


Veľký Duch, ktorého hlas počujem vo vetre a ktorého dych dáva život celému svetu, vypočuj ma. Predstupujem pred tvoju tvár ako jedno z tvojich mnohých detí. Pozri sa, som malý a slabý, potrebujem tvoju silu a múdrosť. Daj, nech putujem v kráse, nech moje oči vždy vidia purpurovo červený západ slnka, nech si moje ruky vážia vecí, ktoré si stvoril a moje uši nech počujú tvoj hlas. Urob ma múdrym, aby som mohol poznávať veci, ktoré si naučil môj ľud, učenie skryté v každom lístku a každej skale. Túžim po sile nie preto, aby som mal prevahu nad svojimi bratmi, ale aby som dokázal zvíťaziť nad svojim najväčším neprateľom-nad sebou samým. Urob ma vždy ochotným, aby som s čistými rukami a úprimnými očami prichádzal k tebe, aby môj duch, keď život zmizne ako zapadajúce slnko, mohol dospieť k tebe a nemusel sa hanbiť.


Popraj mi, Pane, aby som v boji, ktorý ide so životom, mal odvahu udrieť a riskovať. Ak mám vyhrať, daj, aby to bolo podľa zákona a moja viera a česť sa udržali vysoko. A ak mám prehrať, daj, aby som dokázal stáť pri ceste a pozdraviť víťaza, až pôjde okolo.

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *