ZapaDni 2018 – ako to bolo

Predposledný septembrový víkend sa neďaleko Nového Mesta nad Váhom, v malej dedine Považany stretlo približne 170 skautov a skautiek na prvom stretnutí Západoslovenskej skautskej oblasti- ZapaDni.

V piatok večer sme akciu zahájili spoločným nástupom. Po ňom následovalo tancovanie belgičáku a slávnostne odhalenie nášho nového loga a nočná hra a kľud. Pre energie plných bola do druhej otvorená čajovňa, kde bolo možné si zahrať rôzne hry, dať si niečo pod zub, či len tak posedieť a porozprávať sa.

Ďalšie ráno sme začali budíčkom, krátkou rozcvičkou a po raňajkách začali všetky aktivity naplno. Florbalový a pingpongový turnaj, workshopy, lanový park, skautský pretek… Každý si našiel “to svoje”. Takisto sme mali možnosť zúčastniť sa rozšírenej oblastnej rady. Najväčší úspech však mala asi cestománia. Večer bol už menej nabitý aktivitami, a keď skončil aj ten posledný workshop, nasledovali dva koncerty. Nany Hudák aj Vrbovskí víťazi. No a potom opäť možnosť stráviť čas v čajovni.

V nedeľu ráno mal každý budíček vo vlastnej réžii. Niektorí z nás sa vybrali na omšu do neďalekého kostola, ostatní sme ešte spali. Po raňajkách prebehlo ešte zopár workshopov a po záverečnom nástupe sme všetci dostali suchý obed a pobrali sme sa všetci domov.

Ďakujeme organizátorom, dobrovoľníkom a všetkým účastníkom. Bez vás by to nebolo ono! Verím, že každý z nás si z tejto akcie odniesol okrem trička aj nové kamarátstva, vedomosti, skúsenosti a zážitky. A dúfam, že sa znova takto stretneme a možno aj vo väčšom množstve.

Napísala: Al Čierna (31.zbor)

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom.

Projekt bol podporený v rámci realizácie Participatívneho – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja.