História: 35. oddiel z 2. zboru

Počas oblastného radcovského kurzu si plníme odborku história. Skautky z 2. zboru Dlhých mačiek, Katka, Emmka, Slávka a Pampi, nám už poslali informácie o ich meste.

 

  • Spíšem históriu svojho oddielu do kroniky alebo iného média a zistenia prezentujem v časopise alebo na webe.
    V roku 1995(96) vznikol 2.zbor Skautov a Skautiek v Trnave. Zakladateľkou a zároveň prvou zborovou vodkyňou bola Veve. V roku 1997 sa konal prvý zborový tábor v Hodruši. V tomto čase boli v našom 3. oddieli skautiek 2 družiny: srnky a salamandry. Bola založená dievčenská oddielová rada- Dorka (1999). V roku 2000 pod vedením Žaby (Sylvia Sládkovičová) mal náš oddiel už 5 družín. Oddiel aj zbor sa rozrastal, od roku 2003 nesie názov 2.zbor Dlhých Mačiek Trnava. 2009- oslavujeme už 10 rokov oficiálnej činnosti nášho 35. oddielu Každý rok inak (spojili sme sa s 5. dievčenským oddielom). Medzitým sa vystriedali viaceré oddielové vodkyne- Paulína, PC, Perník až po Verdu, ktorá vedie náš oddiel od roku 2015.
  • Zistím, kedy v mojom bydlisku vznikol prvý skautský oddiel, kto ho viedol a aké mal základné charakteristiky (napríklad názov, počet členov, klubovňa).
    Prvý oddiel v okolí Trnavy vznikol v roku 1914. Viedol ho Josef Otto Matzenauer. Fungoval pod názvom REGNUM MARIANUM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *