Kurz prvej pomoci v Trnave

V zmysle hesla: „Vždy pripravený!“ sa v nedeľu 24.2. 2019 stretli v skautskej klubovni v Trnave skauti a skautky, aby boli pripravení naozaj na všetko. Aj na situácie, ktoré nás často zastihnú nečakane. Niekedy ide len o porezaný prst a niekedy môže ísť už vážne o život. A práve vtedy je dôležité, aby sme zachovali pokoj a vedeli pomôcť tak, ako najlepšie vieme.

  • Šatkový záves – Aj ty občas rozmýšľaš, ktorým koncom šatky ho nasadiť správne?
  • 30:2, tlakový obväz, AED,…
  • Ako postupovať, ked ma uštipne včela?
  • Čo si zbaliť do príručnej lekárničky?

Aj toto boli pojmy a otázky, ktroré sa skloňovali na kurze prvej pomoci. Neostali sme samozrejm len pri teórii, všetky postupy sme si vyskúšali aj v praxi. Vďaka kurzu vieme ako správne zafixovať zlomeninu, ako zistiť, či pacient je pri vedomí alebo ako zabrániť šoku.

Všetci účastníci si na záver nadobudnuté vedomosti overili ešte aj malým testom, ktorí vštetci úspešne zvládli, a preto si mohli domov odniesť aj nášivku prvej pomoci. Tá je symbolom a pripomienkou, že život a zdravie máme len jedno.
Je to vlastne to najcennnejšie, čo máme a veríme, že aj vďaka tomuto kurzu budú všetci účastníci pripravení a ochotní pomôcť, keď to bude potrebné.
– Alžbeta Benianová (Betty)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *