Metlobal 2020

Hluk, výkriky radosti, nadšenie víťazov a smútok porazených. To sú emócie , ktoré dnes 27.8. 2020 vládli v Piešťanoch, po ukončení metlobalového turnaja. Ale to už trochu predbieham. Vráťme sa pár hodín späť, kde to všetko začalo. Tichý park, v ktorom sa schádzajú divný ľudia s metlami, palicami a plastovými trubkami. Pomaly sa rysujú aj metlobalové ihriská. Po vysvetlení pravidiel, nám dali priatelia z Pressburg Phantoms ľahkú rozcvičku a pustili sme sa do toho. Doobeda prebehla prvá časť zápasov. Zápasy boli napínavé a veľmi tesné. Ľahké to nemali ani naše zlaté strely, ktoré čelili veľmi zdatným súperom. Potom nasledovala zaslúžená obedná prestávka, počas ktorej sa hrala aj žmurkaná pre skrátenie čakania na ďalšie zápasy. Tímov bolo šesť, no do finále sa dostali len tí najodhodlanejší a najvytrvalejší. Výsledok finálového zápasu sa nedal predvídať do poslednej chvíle. Víťazný pohár si nakoniec odniesol tím Vajcoví slizniaci z 2. zboru Dlhých mačiek Trnava. Nezabudli sme ani na terajšiu pandemickú situáciu, ktorá ovplyvnila dátum metlobalu a zamestnala zdravotníka dezinfikovaním rúk a meraním teploty pri registrácii.