ZSSO

Zahraničie

Pod program zaraďujeme aj sekciu ZAHRANIČIE, ktorá každomesačne prináša zahraničné novinky a organizuje prezentácie zahraničných príležitostí.

Rok 2021
Do tímu v roku 2021 patria:
Koordinátor/ka: Jana Jánošíková/Ján Pravda 07/2021
– Katarína Oružinská, Michal Mako

Zahraničný tím bol v roku 2021 aktívny predovšetkým na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram), kde pravidelne uverejňoval informácie o zahraničných akciách či zaujímavostiach. Okrem toho spracoval viacero rozhovorov so skautmi, ktorí splnili výzvy či odborky so zahraničným zameraním. Na jeseň priniesol zahraničný tím sériu rozhovorov s účastníkmi svetového jamboree a ku koncu roka sa venoval najmä propagácii nadchádzajúceho Stredoeurópskeho jamboree CEJ 2022

Rok 2020
Do tímu v roku 2020 patria:
– Koordinátor: Daniel Ševčík

Rok 2019
Do tímu v roku 2019 patria:
– Koordinátorka: Alica Štefánková
– Anna Mária Ukropcová, Katarína Oružinská

Zahranićné novinky
Každý mesiac pridávame na web zahraničné novinky.

Anglické okienko
Každý mesiac pridávame na web skautské slovíčka v angličtine.

Rok 2018
Do tímu v roku 2018 patria:
– Koordinátorka: Alica Štefánková
– Anna Mária Ukropcová

So skautingom za hranice (22.9.2018, Považany; Trnava)
Účastníci si vypočuli prezentácie o cestovaní po Madeire, o dobrovoľníctve v USA, o stredoeurópskom jamboree pri Balatone, o WOSM konferencii v Azerbajdžane a o Kirgizsku. Prezentácie sú obľúbenou súčasťou nášho skautského života, a preto sa tešili hojnej účasti. Sme radi, že aj takouto formou sa nám darí osloviť mladých ľudí, inšpirovať ich k cestovaniu, dobrovoľníctvu a prekonávaniu samých seba.

So skautingom za hranice (4.5.2017, Trenčianska Teplá; 3.11.2017, Dolná Súča)
Skauti, ktorí vycestovali do zahraničia, či už na vlastnú päsť alebo na nejakú skautskú akciu rozprávajú svoje zážitky a príbehy. Počuli sme prezentácie o stredoeurópskom Jamboree, lete strávenom v kempe amerických skautov, cestovaní po Transylvánií a rôznych ďalších cestách.