Otázky a odpovede –  oblastné zhromaždenie

Otázky a odpovede – oblastné zhromaždenie

Čo musím spraviť na to aby som mohol kandidovať?

Treba si podať kandidátku do 20.2.2022 dopredu alebo priamo na mieste.

Na aké pozície hľadáte ľudí?

Prioritne na Rozvoj a Duchovno ale každý člen z oblasti (člen zboru alebo oddielu začlenení pod oblasť) môže kandidovať na akúkoľvek pozíciu.

Koľko rokov musím mať na to aby som mohol robiť pre oblasť?

Minimálny vek je 18 rokov. V špecifických prípadoch môže kandidát požiadať o výnimku priamo na zhromaždení. Napr. 17 rokov v deň volieb ale o mesiac má 18násť.

Čo ak mám menej než 18 rokov a chcem robiť pre oblasť?

Určite môžeš. Pod jednotlivými členmi oblastnej rady fungujú ich tímy. Podmienky na to aby si bol členom tímu niesú. Stačí teda aby si sa dohodol s koordinátorom danného tímu a môžeš pomáhať.

Ako sa môžem prísť pozrieť na zhromaždenie?

Na zhromaždenie môžeš ísť ako delegád za svoj zbor. Prípadne prísť ako pozorovateľ.

Dá sa niekde už prihlásiť?

Ešte nie ale v dohľadnej dobe bude pripravený formulár.

Ak si tu nenašiel odpoveď na sovju otázku tak nás kontaktuj cez akúkoľvek formu: zsso@skauting.sk, FB – ZSSO fórum, IG – súkromná správa @skautZSSO …..