Počuli ste už o metlobale?

Počuli ste už o metlobale?

Počuli ste už o metlobale? Tento šport možno poznáte zo známych filmov Harry Potter. Naživo to ale vyzerá trochu inak, metly nelietajú a zlatá strela sama nelieta, musí ju mať na sebe pripevnenú človek. Túto verziu metlobalu si už po piatykrát zahrali skauti a skautky zo Západoslovenskej skautskej oblasti v piešťanskom mestskom parku.

Sily si medzi šiestimi kruhmi na dvoch ihriskách zmeralo šesť tímov z Piešťan, Trnavy, Nemšovej, Horného Srnia, Trenčína a Banskej Štiavnice. Súboje plné napätia a radosti zo športu spojili všetkých účastníkov, čo bol jeden z hlavných cieľov tejto akcie.
Toto nezvyčajné športové dopoludnie neuniklo ani okoloidúcim, ktorí sa neraz pristavili a vyjadrili podporu. Povzbudzovanie a radostné výkriky bolo počuť po celom parku, čo dosvedčovalo priateľskú atmosféru a tímový duch medzi hráčmi.

Víťazi aj porazení si okrem materiálnych cien odniesli aj mnoho nových skúseností a zážitkov. Piaty ročník Metlobaloveho turnaja sa mohol uskutočniť aj vďaka projektu ZSE.

Viac fotografií: https://eu.zonerama.com/ZSSO/Album/8841535

Text: Hana Makovcová a Ema Benedikovičová
Fotografie: Tomáš Oravec a Dominik Duša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *