Pokračujeme v rozhovoroch! (nositelia ocenení)

Pokračujeme v rozhovoroch! (nositelia ocenení)

Barbora Maronová, Topinka, 20, 80. zbor Ginko Piešťany, ocenenie 7 ľalii, stupeň: šiesty

Čomu sa v skautingu venuješ?
Momentálne pomáham v čom treba pre fungovanie oddielu, väčšinou plánovanie nejakých oddielových akcií.

Čo pre teba znamená ocenenie?
Bolo to pre mňa hlavne úplne nečakané ocenenie, keďže sa do skautovania nášho oddielu zapájam už viac na diaľku popri vysokej škole. Presvedčilo ma to o tom, že moje skautské sestry a bratia vidia aj tie maličkosti, ktoré som mohla pre nich urobiť z Brna 😀 Že byť skautkou skutočne môžem byť na každom mieste a ani vzdialenosť od môjho zboru to nemení! J

Aký význam má podla teba oceňovanie v skautingu?
Dáva nám úžasnú príležitosť vyjadriť vďaku za veci, ktoré už možno niekedy berieme od druhých ako samozrejmosť.
Je to dostatočná motivácia? Myslím, že motivácia skauta určite nespočíva v tom, že čaká na ocenenie týmto spôsobom 😀 Veci, ktoré robíme, robíme pre druhých – priateľov a decká – preto, že v tom vidíme zmysel a radosť. Je to však veľmi super, keď nám takto druhí dajú najavo: ĎAKUJEME, za to, čo robíš. Vidíme, že sa snažíš a fakt si to ceníme!

Daniel Seriš, Serďo, 24, 80. zbor Ginko Piešťany,
ocenenie 7 ľalii, stupeň: druhý

Čomu sa v skautingu venuješ?
Spoluorganizácia akcií, technický support.
Čo pre teba znamená ocenenie?
Motiváciu do ďalšej práce.
Aký význam má podla teba oceňovanie v skautingu?
Áno, ocenenia sú výsledkom našej snahy a toho že si ju všímajú aj ostatní.
Je to dostatočná motivácia?
Áno, určite je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *