Ako sa nám z hláv parilo

Naša mladá oblasť už čochvíľa oslávi rok od znovuobnovenia svojej činnosti pod novým názvom. Za ten prvý rok sa podarilo rozbehnúť niekoľko aktivít a takisto rozrásť sa o nové zbory.

Na oblastnom plánovaní, ktoré sme mali v sobotu 14.1.2017, sme zhodnotili uplynulý rok. Čo sa nám podarilo, a čo naopak, celkom nevyšlo. Ale aj z prípadných chýb sa dá poučiť.

Hlavnou prioritou nášho stretnutia v piešťanskom skautskom dome teda bolo naplánovať čo najlepšie aktivity, ktoré bude oblasť robiť pre svojich členov v celom roku. Neformálne sme začali už v piatok, keď prišli prví účastníci, najmä z Piešťan a Trnavy. Na stretnutie prišla aj 117-tka a oddiel z Bučian. Posilnení chutným gulášom a neformálnymi rozhovormi sme sa rozdelili do tímov, ktoré riešili hlavné oblasti našej aktivity: Rozvoj, Komunikácia, Program a Vzdelávanie.

Už teraz sa máte na čo tešiť. V roku 2017 nás čaká oblastný radcovský kurz, kurz 1. pomoci, snáď sa dobre vybláznime na jednom naozaj netradičnom športe a čosi nové sa dozvieme na Zvedavke. Budeme sa tešiť aj na nových členov, ktorí pribudnú do našej oblasti. Určite sledujte aj náš facebook, aby vám neušli žiadne novinky zo skautského života.

Napísala: s.Mašu (117. zbor)