Skauti na Starej Myjave

Novovzniknutý oddiel na Starej Myjave sa činil a zorganizoval prvý nábor. A tu je ich článok a fotky z akcie. Držíme palce!

sobotu 10. 6. aj napriek daždivej predpovedi vyrástlo za školou na Starej Myjave tee-pee.
Čo je to tee-pee? Kto to vlastne staval? A za akým účelom?

Vysvetlíme Vám to pekne poporiadku. Na Starej Myjave bol nedávno založený 1.oddiel vĺčat a včielok. Oddiel sme založili pre všetky deti a mládež, ktoré by chceli zažiť dobrodružstvo, naučiť sa poznávať prírodu, vedieť ju zmysluplne využiť i chrániť. Ale aj pre ľudí, ktorí chcú svoj voľný čas stráviť na pravidelných družinovkách v klubovni či na výpravách do okolia i ďalej. Ale skauting nie je len o prírode. Poslaním skautingu je prispieť k plnému rozvoju mladého človeka a jeho príprave na plnohodnotný život. Rozvíjať jeho vedomosti, schopnosti a postoje v telesnej, intelektuálnej, citovej, sociálnej, duchovnej a charakterovej oblasti v súlade so zásadami stanovenými zakladateľom skautského hnutia Róbertom Baden – Powellom. Vyznie to odstrašujúco? Mýlite sa! Takýto rozvoj osobnosti skautíci zvládajú pomocou družinoviek, hier, rôznych aktivít v prírode i v meste, na výletoch, expedíciách, dobrovoľníckych činnostiach a letnom tábore v prírode.

A aby sme Vás o tom presvedčili, spomínanú sobotu sme postavili veľký indiánsky stan tee-pee a pripravili rôzne aktivity, pri ktorých nám pomohli naši priatelia skauti a skautky z 80.zboru Ginko z Piešťan, za čo im patrí naša veľká vďaka. Mali sme prichystané spoznávanie zvieracích stôp, súhvezdí, maľovanie skautskej ľalie, výrobu koženého náramku. Veľký úspech malo opekanie hadov z cesta nad ohňom a streľba z luku. Neskôr sme si malí i veľkí zahrali spoločnú, u skautov obľúbenú hru – šatka. Komu sa nechcelo ísť domov k obedu, ponúkli sme mu voňavú a chutnú polievku, ktorú sme uvarili v kotlíku nad ohňom. I keď nás prípravy stáli veľa námahy a času a ani počasie nám nedoprialo, akcia dopadla výborne. Tešili sme sa spolu z príjemného dopoludnia, zo spokojných a veselých  detí a zo vzájomného spoznania sa s ich skvelými rodičmi.

Skauti a skautky z 1.oddielu vĺčat a včielok Stará Myjava

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *