Skautky a skauti z 31.zboru oslavovali DEŇ SESTERSTVA!

Deň sesterstva pripadá každý rok na dátum 22.2. čo pre nás skautov a skautky znamená, že zakladateľ skautingu Lord Robert Baden Powell a jeho manželka Olave Baden Powell, oslavujú svoje narodeniny. Obaja sa totiž narodili v rovnaký deň. Každý rok si teda v našom zbore pripomíname ich narodenie,  vytvorením programu pre deti hravým, kreatívnym alebo náučným spôsobom. V tomto nám pomáha WAGGGS – svetová asociácia skautiek, ktorá každý rok pripravuje programový modul na danú tému, ktorá sa týka istej problematiky vo svete. Aj preto sa tento deň nazýva aj Dňom zamyslenia.

 V tomto roku sa Deň zamyslenia 2018 niesol v duchu hesla Vplývaj! Úlohou našich skautov a skautiek bolo počas osláv Dňa zamyslenia porozmýšľať o tom ako na nás vplýva príroda, ako my a naše správanie vplývame na svoje okolie a ako človek v dnešnej dobe vplýva na životné prostredie a prírodu okolo nás.

Pre naše skautské deti bolo pripravených 7 stanovíšť, medzi ktorými sa pohybovali v skupinkách a plnili rôzne úlohy. Tieto úlohy boli kreatívne, zábavné ale aj náučné. Deti sa museli napríklad zamyslieť nad tým, ako na nich vplýva príroda a čo si predstavujú pod pojmom SILA v prírode, túto predstavu potom museli nakresliť na papier a na záver celého dňa tak vytvorili pestrí obraz o sile v prírode. Na ďalších stanovištiach sa rozprávali a učili o histórií skautingu alebo spoznávali sami seba a zamýšľali sa nad tým, ako vplývajú na svoje okolie svojím správaním. Po absolvovaní všetkých stanovíšť získali jednotlivé skupiny útržok trojlístka, ktorý je logom WAGGGS.

Nakoniec sa všetkým podarilo zložiť toto logo a ukončiť tak plnenie úloh Dňa zamyslenia 2018.

To však nie je všetko po úspešnom zvládnutí tejto výzvy získali všetci účastníci krásnu nášivku s logom tohtoročného Dňa zamyslenia, ktorú si prišijú na svoju skautskú košeľu.

 

Autor: Dominika Mojžišová – Mojža

Vodkyňa 3.oddielu BUBLINKY

(31.zbor Irmy Ševcechovej Trenčianska Teplá)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *