Vieš kto reprezentuje zahraničie, rozvoj a hospodárenie?

ZAHRANIČIE
Nazdar, moje meno je Daniel Ševčík, aj keď v skautských vodách ma občas volajú aj Kapitán. Ku skautingu som sa úplnou náhodou dostal v roku 2012. Za tých pekných sedem rokov som si prešiel všetkými vekovými kategóriami od vĺčaťa až po rangera. Pred asi štyrmi rokmi som sa začal skautsky vzdelávať (radcovský kurz, dôstojnícky kurz a mnoho ďalších), a samozrejme, radcovať. Momentálne vediem družinu mladších skautov a v rámci oblasti sa od jesene venujem zahraničiu.
Hlavnou náplňou zahraničného tímu ZSSO v najbližšom období bude pravidelne organizovať cestovateľské kiná “So skautingom za hranice”, písať články o zahraničnom skautingu, a každý mesiac vás informovať o rôznych akciách, na ktoré môžete so svojou družinou vycestovať.
Mimo skautských akcií ma môžete pomerne, ak nie až príliž, často stretnúť v opere, balete, na koncertoch vážnej hudby, v galériách, ale tiež v horách, či vo vlaku s knihou v ruke na ceste za dobrodružstvami.
P.S.: Ak ťa zaujíma zahraničný skauting, chcel by si sa mu trochu venovať, alebo sa o ňom dozvedieť viac, veľmi radi ťa uvidíme v našom tíme.

HOSPODÁRENIE
Ahojte, volám sa Patrik a skautom som už od roku 2003. Mojou prezývkou je Zved, ak chcete zistiť prečo tak to môžme prebrať na dobrej kávičke. Pochádzam z Trnavy a v oblasti som sa minulosti venoval rozvoju a aktuálne pôsobím ako oblastný ekonóm. Od apríla taktiež pôsobím aj ako zástupca našej milovanej oblastnej vodkyne. Vo voľnom čase si rad pozriem nejaký ten kvalitný seriálik, zájdem na kávičku či kofolku. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac kľudne mi napíšte a môžme pokecať.

ROZVOJ
Juraj Haládik – Pytón
člen 80. zboru Piešťany, člen OR pre rozvoj
K skautingu som sa dostal pred 16 rokmi. Absolvoval som kormidelnícky kurz, vodcovskú lesnú školu SELŠ, lanovkový kurz od ROK, kurz lezenia, kurz nízkych lanových aktivít. Moju záľubu s lanovými aktivitami som využil na Stredoeurópskom jamboree na Slovensku, kde som robil lanovku, potom na viacerých táboroch, dňoch detí a iných akciách pre verejnosť. V oblasti som organizoval Survival kurz, Víkend lanových aktivít a ZapaDni. Okrem skautingu občas pomáham speleológom objavovať jaskyne, rád pozerám fantasy a sci-fi seriály. V parku miniatúr v Podolí mám zopár vlastných modelov hradov, domov a kostolov. Do budúcna chcem v oblasti rozšíriť využívanie lanových prekážok ako atraktívny a akčný program, čo ste už na viacerých akciách mohli zažiť. Momentálne začínam formovať tím pre niečo veľ…