Zahraničné novinky- 03/2017

Stredoeurópske Jamboree v Maďarsku

Dátum: 28.7- 4.08. 2018      Miesto: Balaton , Maďarsko

Budúce stredoeurópske Jamboree  pre skautov z krajín V4 sa bude konať v krásnom Maďarsku. Príďte zmeniť svet pohromade!  Zároveň oznamujeme, že hľadáme odvážlivca, ktorý by sa stal šéfom Slovenskej výpravy. Trúfaš si?
Tak vyplň: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_vPx3YVmExJbHPkSWOUKRkbCH3XJvihF3RmcbcHBsNJaMfw/viewform
Pre viac info: international@scouting.sk
Skauti z Fínska pozývajú na  Camp Säihke 2017.

Tábor sa koná v južnom Fínsku, v kempe Syndalen neďaleko mesta Hanko.
Kemp sa koná 12-20 júla 2017  a pripravení je program pre všetky vekové skupiny.

Viac informácií nájdeš stránke: www.säihke2017.fi
V prípade záujmu píš na international@scouting.sk
International children tourist exhibition – With love to Homeland in the European community.
Dátum: druhá polovica Mája 2017  Miesto: Dnipro, Ukrajina

Potencionálny účastník  výstavy by mal pripraviť video 5 – 7 minút dlhé  s informácie o svojom regióne / krajine a stručné informácie o Skautingu v danej krajine . Video musí obsahovať: – Všeobecná informácie o krajine . Inovatívne a zaujímavé spôsoby trávenia voľného času, ktoré podporujú zdravý spôsob života (cestovný ruch, šport, horolezectvo, Scouting) a sú používané v SLSK; – Tradičné štátne sviatky v regióne / krajine i Historické pamiatky a rekreačné územie regiónu alebo krajiny ktorá je prezentovaná.

Skautky/Skauti z Bruselu hľadajú parťákov  na stretnutie v Júli na Slovensku.

Prezentujú sa ako skupina 25 ľudí vo veku od 15-18 rokov a radi by so slovenskými skautmi strávili nejaký čas. Je to jedinečná šanca ako spestriť leto im aj sebe ! Vezmeš ich na puťák, či na tábor ? J
To je len na Tebe! V prípade záujmu píš na international@scouting.sk

Byť vedúcim na českom nábore? Prečo nie?
Vieš si predstaviť stráviť 2 týždne v objatí českej prírody blízko Bavorska? Máš 18 a nebojíš sa výzvy? Výborne! Tvoji skautský bratia Ťa už čakajú! Téma tábora je : Ruská kolonizácia Alijašky
pre viac info píš na international@scouting.sk
International scout camps in Slovakia

Pozvi zahraničných skautov na svoj tábor a zaži medzinárodný skauting na Slovensku, dopraj deckám na tábore nový, nenahraditeľný rozmer táborenia!

viac na http://skauting.sk/skauti/zahranicie/international-scout-camps-in-slovakia/

Estónske národné jamboree 2017 – Koleso dobrodružstva
Dátum: 8-15. 7. 2017 Miesto: Tangametsa Hunting Lodge and Camping Center

Vítaní sú všetci starší ako 12 rokov.  Staff 18+

Zažiješ tu napríklad deň venovaný zdraviu, extrémnym športom, paintballu, cvičeniu jogy a tancu!

Program vyzerá veľmi lákavo. Prídeš to overiť? Pre viac info: international@scouting.sk

Dobrovoľnícka služba na Kaprálovom mlyne v Česku

– hľadá sa dobrovoľník od septembra 2017 po dobu jedného roka

Skautský brat Vegeta tento rok hodnotí takto:

• Spoznal som množstvo inšpiratívnych ľudí
  • Naučil som sa praktickým zručnostiam – postavil som drevený odkladací box, pracoval v programe Corel Draw, točil propagačné video, muroval,…
  • Naučil som sa žiť jednoduchšie
  • Mohol som žiť rok v lese 🙂
  • Aktívne som prispel k lepšiemu životnému prostrediu
  • Výrazne som si zlepšil angličtinu

Zaujala Ťa táto ponuka? Napíš na international@scouting.sk a dozvieš sa viac!