Zahraničné novinky 05/2019

Dátum: 27.júl – 6.august 2020

Miesto: Gdańsk, Poľsko

Účastníci: 14-18 rokov

Možnosti pre dobrovoľníkov (18+) v medzinárodnom dobrovoľníckom tíme (international service team)

Máš so svojimi kamošmi plán na leto 2020? Tak už máš, pretože idete s nami na Európske Jamboree! Akcia s vyše 20 000 účastníkmi (nie len!) z celej Európy. Jedinečný zážitok, nové priateľstvá, zábava a skúsenosti do Vášho skautského a osobného života. Ak angličtina nie je Tvoj materinský jazyk, nezúfaj! Toto istotne zvládneš. Využi príležitosť sa rozvíjať.

V prípade otázok, pripomienok či nápadov nás môžeš kontaktovať na maily cej@skauting.sk

Viac info: http://fb.com/slovak.contingent  a  ej2020.skauting.sk/

Hľadáme

Open call na zástupcu komisára pre WOSM
Zaujíma ťa skauting za hranicami Slovenska? Chcel by si sa stať súčasťou zahraničnej rady? Máš chuť nahliadnuť do zákulisia skautskej “politiky”? Potom máme ponuku presne pre Teba. Hľadáme zástupcu komisára pre WOSM. Ak si teda odpovedal na predchádzajúce otázky áno a zároveň máš ambíciu sa jedného dňa možno stať zahraničným komisárom, vyplň dotazník nižšie a my si ťa už nájdeme

Dotazník v prípade záujmu: https://docs.google.com/forms/u/1/d/16bUgvXEcTqwMh3vKh3lwr5fLUMWysupo5_4tZESu9MI/edit?usp=drive_web

Viac info: international@skauting.sk

Partnerov pre Austrálčana

Dátum: 18.7.2019 – 1.8.2019

Miesto: hocikde na Slovensku

Na prelome júla a augusta bude dobrodruh z Austrálie na Slovensku objavovať jeho krásy a zaujímavé zákutia. Nechce sa pútať na jedno miesto, ale hľadá ochotných ľudí, ktorí by mu ukázali to pravé orechové slovenské a skautské.

Hľadanie vedúceho kontingentu na Scout Moot je spustené

Miesto: Írsko

V roku 2021 bude Írsko hostiť svetový Scout Moot. Hľadanie šéfa kontingentu sa práve začalo. Pokiaľ chceš viesť slovenskú výpravu za novými dobrodružstvami, prihlás sa cez tento formulár

Atmosféru si môžeš vychutnať tu 🙂

Európa

Francúzi na Slovensku

Dátum: 14. – 28.7. 2019

Miesto: niekde na Slovensku

25 mladých skautov z Francúzska hľadá ochotných a milých ľudí, ktorí by ich privítali na svojom tábore.

Angličania na Kannom

Dátum: 3. 8 . – 17. 8. 2019

Miesto:  na Kannom

Od 3. do 17.augusta sa budú na Kannom a v jeho okolí pohybovať anglickí skauti. Radi sa stretnú aj so Slovákmi. Kto by mal záujem sa pridať na celý čas alebo na časť: