Zahraničné novinky 4/2018

HĽADÁME

Staň sa lokálnym skautským sprievodcom!

Local Scout Guide je projekt, kde spájame zahraničných skautov, ktorí chcú navštíviť Slovensko, so slovenskými skautmi, ktorí im radi pomôžu či už poskytnutím nocľahu v klubovni, prehliadkou mesta, výletom alebo čímkoľvek iným, čo urobí pobyt zahraničných skautov u nás nezabudnuteľným.

Hľadáme teda ľudí, ktorí by boli ochotní sprevádzať týchto našich zahraničných hostí. Viac o tomto projekte a prihlasovací formulár nájdeš na: https://bso.skauting.sk/skautsky-sprievodca/

Aktuality svetového Jamboree v USA!

Do kontingentového tímu pribudla Mimi Petrášová! Môžeš sa tešiť na novinky 🙂 Nezabudni ani na to, že druhá vlna prihlasovania na svetové Jamboree je stále otvorená a to do 30.júna 2018. Nezabudni sa prihlásiť a stať sa súčasťou nezabudnuteľnej výpravy. Kufre balíme v lete 2019, kedy si užijeme Ameriku plnými dúškami a na vlastnej koži okúsime jedinečnú chuť svetového skautského Jamboree!

Prihlasovanie tu: https://goo.gl/forms/zzgOKBWrr3jk4td32

Cena druhej vlny prihlasovania: 2100€

Dátum samotného Jamboree (v USA budeme dlhšie): 22. júl-  2. august 2019

 

U SUSEDOV

Skauti z Čiech pozývajú na ich tábory!

Dátum: júl 2018 – august 2018

Miesto:  rôzne campy v Českej republike

Českí skauti pozývajú skautov zo zahraničia, aby im spestrili ich táborenie a tak vytvorili nové priateľstvá a zlepšili medzinárodné vzťahy 😊 Ide o projekt, kde sú zapojené viaceré oddiely z Čiech na výber je 6 táborov, ktoré sú na odlišných miestach a sú určené pre rozličné skupiny. Viac konkrétnejších informácií môžete nájsť v prílohe č.1 (plagátik České tábory) alebo na international@skauting.sk

 

EURÓPA

6.národné Jamboree na Cypre!

Dátum: 21.6. – 25.6. 2018

Miesto: Cyprus, vrch Troodos

Cena: 90€ + cestovné

The Cyprus Scouts Association nás pozýva na 6. národné Jamboree. Päťdňová akcia sa bude konať v nadmorskej výške 1 700 metrov. Program zahŕňa množstvo zaujímavých a náročných aktivít, ako sú výlety, vodné aktivity v jazere, životné prostredie a iné, ktoré sú organizované na Geopark Troodos, ktorý jeden z najznámejších geoparkov na svete so zaujímavou geologickou históriou. Medzinárodní účastníci budú mať možnosť užiť si ďalšie dni pobytu na Cypre, kempovaním pri mori alebo horskými tábormi. Viac info:

Linky: https://www.facebook.com/cyjamboree2018

Kontakt: international@skauting.sk

cyjamboree2018@gmail.com

 

Red Rose Camp 2018

Dátum: 11. 8. – 18. 8. 2018

Miesto: Británia

Britskí skauti nás pozývajú na medzinárodný tábor. Ak si v veku od 10 do 17 rokov tak neváhaj a kontaktuj nás. Zažiješ dobrodružný program plný zábavy a objavovania.

Linky: https://www.redrose.org.uk/

Kontakty: international@skauting.sk

 

Jamborette 2019

Dátum: 25.júl – 6.august 2019

Miesto: Holandsko

Britskí skauti nás oslovili na spoločné zúčastnenie sa Jamborette v Holandsku. Okrem akcie je možné ísť na Home Hospitality do Británie

Linky: http://www.haarlemjamborette.nl/

Kontakty: international@skauting.sk

 

Camp international des Scouts et Guides de France – Melting’potes

Miesto: Bretagne, Francúzsko

Dátum: 13. – 27. 7. 2018

Cieľom tohto campu je posilnenie medzinárodnej spolupráce v rámci Európy a objavovanie kultúry. Všetky národy Európy sú vyzvané, aby posielali skupinky ľudí, najviac však po 8 členov, ktorí sú vo veku 14 – 17rokov.

Linky:   https://caravane.sgdf.fr/article-melting-potes

Viac info na: meltingpotes@sgdf.fr

INÉ

SAPSC (Suncheon Asia Pacific Scout Center)

Miesto: Korea

Dátum: september – november 2018

Deadline: 1. máj 2018

Kórejská asociácia skautov pozýva nadšených a zapálených roverov, ktorí chcú spoznávať kórejskú kultúru a históriu na 3- mesačný dobrovoľnícky pobyt v ich centre. Viac informácií nájdete v prílohe č. 2_SAPSC, alebo na international@skauting.sk

 

TRUC’s (Rovers)

Miesto: Katalánsko

Dátum: 16. – 30. 6. 2018 / 1. – 7. 9. 2018

Mladí roveri z Katalánska nás pozývajú do spolupráce na projekte pre ochranu životného prostredia, ktorý sa bude konať v prírodnej rezervácií The Natural Parc of Aiguamolls, jednej z najznámejších vtáčích rezervácií v Katalánsku. Ak máš myšlienku, chuť a energiu, zapoj sa aj ty do tohto projektu, alebo vymysli svoj projekt a predstav ho tejto skupine. Kontakt: international@skauting.sk

 

Aby sa vedelo o Vašej klubovni!

Pridajte Vašu klubovňu do novej mapky klubovní v regióne Centrope (Slovensko, Maďarsko, Česko, Rakúsko). Viac sa dozviete na: https://bso.skauting.sk/skauting-v-centrope/

Link na pridanie mapky:

https://drive.google.com/open?id=1IeenabxXB55xJSgKfV7BXzXdcfE&usp=sharing

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *