Zamyslenie mesiaca – Október

Zamyslenie mesiaca – Október

Každý z nás je obmedzený svojimi možnosťami.

To ale nevadí, nemusíme to považovať za neúspech.

Niektorí ľudia sa boja svojej ohraničenosti

Existujú ale medzi nami bohužiaľ ľudia, ktorí chcú svoje obmedzenia schovať, ktorí sa snažia ukázať sa v inom svetle, než kým skutočne sú. Stavajú sa do pozície, ako by všetko vedeli. Vystupujú, akoby boli vo všetkom kompetentní, akoby sa nemýlili.

Sú to ľudia, ktorí sa boja povedať: ,,Áno, som človek obmedzený.” Keď potom taký človek počuje kritiku, väčšinou sa hneď bráni. Nedokáže pripustiť, že chybuje. Takí ľudia často pôsobia smiešne, ale nie sú si toho vedomí.

Zrelý človek prijíma svoje ohraničenia

Zrelý človek ale prijíma svoje ohraničenia a svoje obmedzenia. Každý máme totiž svoje hranice. Ale každý máme aj svoje dary! Potrebujeme druhých ľudí, ich talenty a schopnosti. Oni potom potrebujú nás. Potrebujeme sa navzájom.

Všetci sa navzájom potrebujeme

Nepozerajme sa preto cez prsty na ľudí, ktorí majú iné schopnosti. A nezanedbávajme tie vlastné. Každý z nás má dary, ktoré mu Boh dal. Využívajme ich a pomáhajme si navzájom v raste.

Všetci máme svoje hranice.

Všetci sa ale navzájom potrebujeme.


Prevzaté a preložené z https://www.vira.cz/texty/clanky/vseznalci-mezi-nami-ambiciozni-namotivovani-kompetentni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *