ZVEDavka Trnafská

ZVEDavka Trnafská

Starobylé múry Trnavy sa prvý májový víkend premenili na dejisko nezabudnuteľnej stredovekej zábavy, keď sa v rámci tradičnej mestskej hry uskutočnil rytiersky turnaj s nádychom doby stredoveku. Táto jedinečná udalosť prilákala obyvateľov mesta aj návštevníkov zo všetkých kútov našej oblasti, ktorí túžili zažiť atmosféru doby, keď sa rytieri zúčastňovali na statečných súbojoch a dvorné dámy sa zaujímali o dobro.

Rytiersky turnaj, ktorý sa konal priamo uprostred mesta, ponúkol množstvo vzrušujúcich aktivít pre všetkých účastníkov. Každé stanovisko prinášalo nové dobrodružstvo a ponúkalo príležitosť prekvapiť sa a zapojiť sa do tradičných stredovekých činností.

Jedným z najobľúbenejších stanovísk bol lukostrelecký turnaj. Miestne talenty sa stretli, aby ukázali svoje zručnosti a súťažili o titul najlepšieho lukostrelca. Smečka týchto obratných streľcov si skutočne získala obdiv divákov, ktorí sledovali s napätím každý šíp, ktorý opustil luk a smeroval k cieľu.

Na ďalšom stanovisku čakala návštevníkov dvorná dáma, ktorá vyzývala všetkých na konanie dobra.Táto aktivita dávala príležitosť všetkým účastníkom prejaviť svoju štedrosť a zároveň prispieť k dobru spoločnosti.

Tanečné ladené stanovisko bolo miestom, kde sa účastníci mohli naučiť tradičné tance dobového stredoveku. Skúsení tanečníci v dobových kostýmoch učili zvedavých návštevníkov kroky a pohyby, ktoré sa takmer zabudli. Táto aktivita priniesla nekonečnú zábavu a smiech všetkým, ktorí sa rozhodli zapojiť sa do tohto tanecne ladeného stanoviska.

Nemohlo chýbať ani miesto s možnosťou naučiť sa umenie šermu.Majstri šermu ukázali techniky a taktiky stredovekého šermu a návštevníci si mohli sami vyskúšať túto vzrušujúcu aktivitu. Bolo to naozaj vzácne zážitkové stanovisko, ktoré odhalilo tajomstvá šermu a priblížilo nám dobu plnú statočných bojovníkov.

Po skončení turnaja nastal čas na spoločný tanec a vyhodnotenie víťazov. Všetci účastníci sa zhromaždili na veľkej tanečnej ploche a zapojili sa do veselého tanca, kde boli spájané moderné tanečné prvky s tradičnými dobovými pohybmi. Tento okamih posilnil komunitný duch a priniesol pocit spolupatričnosti všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto nezabudnuteľnej udalosti.

Po skvelej tanečnej zábave prišiel čas na slávnostné vyhlásenie víťazov. Boli ocenení najlepší lukostrelci, najštedrejší darcovia na stanovisku dvornej dámy, najzručnejší tanečníci a najtalentovanejší šermiari. Všetci víťazi sa tešili zo zaslúženého uznania a obdivu svojich spoluúčastníkov.

Trnavská mestská hra s rytierskym námetom bola spolufinancovaná prostredníctvom nadačného fondu ZSE – rozprúdime regióny.

Fotoalbum: https://eu.zonerama.com/ZSSO/Album/9745124

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *