Zahraničie

Pod program zaraďujeme aj sekciu ZAHRANIČIE, ktorá každomesačne prináša zahraničné novinky a organizuje prezentácie zahraničných príležitostí.

Do tímu v roku 2019 patria:
– Koordinátorka: Alica Štefánková
– Anna Mária Ukropcová, Katarína Oružinská

Zahranićné novinky

Každý mesiac pridávame na web zahraničné novinky.

Anglické okienko

Každý mesiac pridávame na web skautské slovíčka v angličtine.

Rok 2018
Do tímu v roku 2018 patria:
– Koordinátorka: Alica Štefánková
– Anna Mária Ukropcová

So skautingom za hranice (22.9.2018, Považany; Trnava)
Účastníci si vypočuli prezentácie o cestovaní po Madeire, o dobrovoľníctve v USA, o stredoeurópskom jamboree pri Balatone, o WOSM konferencii v Azerbajdžane a o Kirgizsku. Prezentácie sú obľúbenou súčasťou nášho skautského života, a preto sa tešili hojnej účasti. Sme radi, že aj takouto formou sa nám darí osloviť mladých ľudí, inšpirovať ich k cestovaniu, dobrovoľníctvu a prekonávaniu samých seba.

So skautingom za hranice (4.5.2017, Trenčianska Teplá; 3.11.2017, Dolná Súča)
Skauti, ktorí vycestovali do zahraničia, či už na vlastnú päsť alebo na nejakú skautskú akciu rozprávajú svoje zážitky a príbehy. Počuli sme prezentácie o stredoeurópskom Jamboree, lete strávenom v kempe amerických skautov, cestovaní po Transylvánií a rôznych ďalších cestách.