ZSSO

Rozvoj v roku 2016

Oceňovanie (celoročne)
Oceňovať dobrovoľníkov je dôležité, a preto sa snažíme robiť to i my. Za rok 2016 sa nám podarilo odovzdať:
Rád siedmich ľalií: Nina Dillingerová, 80. zbor (5.stupňa); Barbora Holková, 80. zbor (2.stupňa), Michaela Zabadalová, 80. zbor (3. stupňa); Katarína Porubčinová, 2. zbor (2.stupňa)
Služba skautingu 3.stupňa: Miloš Bučka, 2. zbor; Jozef Šúst, 2. zbor; Terézia Kšinantová, 2. zbor
Na ocenenie Animátor roka Trnavského samosprávneho kraja sme nominovali Renátu Lukšicovú z 80. zboru.

Rozširovanie oblasti (celoročne)
Oslovili sme všetky zbory bez oblasti, či by mali záujem pridať sa do ZSSO, výsledkom bolo prijatie 117. zboru sv. Františka z Assisi, Horné Srnie – Nemšová. Tiež sme oslovili zaniknuté zbory z okolia s ponukou pomoci opätovného rozbehnutia skautingu u nich a komunikovali sme s dobrovoľníkmi na Myjave o možnosti založenia skautingu.

Pomoc s družinovkami v Seredi (jún 2016)
Novovznikajúcemu oddielu zo Serede naši dobrovoľníci počas júna chodili pomáhať s družinovkami včielok, vĺčat a skautov. Cieľom bolo naučiť radcov a ich zástupcov, ako má družinovka vyzerať a tiež im pomôcť s hrami a aktivitami.