Návšteva dubnických zborov

Dňa 25.1.2018 sme sa rozhodli spraviť si malý výlet do Novej Dubnice, kde sme sa stretli so zástupcami z dvoch zborov, a to: 52. zbor Sv. Juraja Dubnica nad Váhom a 62. zbor Strelka Nová Dubnica.

Stretli sme sa s Fredym, Kockou, Sabou a Martinom, ktorí nám pri čajíčku porozprávali o ich fungovaní v zboroch, ako vznikli ich zbory, aké majú aktivity, koľko členov majú registrovaných, ako fungujú družiny a ako spolupracujú s okolitými zbormi.

Na oplátku sme im porozprávali o čom je Západoslovenská skautská oblasť, čo všetko robíme, akých akcií, alebo kurzov sa môžu zúčastniť a zisťovali sme s čím by od nás potrebovali pomôcť.

Na záver nám spravili malú prehliadku klubovne a zároveň sme odovzdali ocenenie Služba skautingu 3. stupňa: Fredymu a Kocke. Ešte raz gratulujeme a ďakujeme za pohostenie.