Ako prežiť pôst – III. časť

Ahojte. Veľká noc sa nám pomaly ale isto blíži a tak vám prinášame ďalšiu sériu úloh k pôstu. Ak si tieto úlohy plníte a máte k ním nejaké pripomienky, budeme veľmi radi za spätnú väzbu, môžte nás kontaktovať pomocou mailu alebo napísať na Facebookovu stránku ZSSO.

Tento týždeň si nájdem čas(10-15 min) na stíšenie, modlitbu či meditáciu, kedy sa budem zamýšľať nad mojou vierou.
Duchovno je podľa skautingu jednou z oblastí rozvoja človeka a my by sme mali neustále pracovať na poznávaní našej viery, pretože ak sa chceme riadiť skautským sľubom a najmä dodržiavať jeho prvú časť, je nevyhnutné vedieť a poznať, voči čomu mám vlastne tú povinnosť.

Tento týždeň si každý deň nájdem čas a milo prekvapím jedného svojho kamaráta, člena rodiny alebo kohokoľvek, nejakým darčekom, rozhovorom, dobrým skutkom…
Aj malý dobrý skutok môže spraviť veľkú radosť.

Pripravím pôstne zameranú aktivitu pre moju družinu na družinovku.

Skúsim v nejakej situácii “nastaviť druhé líce”
v zmysle, že napr. niekto na mňa nakričí a moja automatická reakcia je, že ja nakričím tiež,…ale čo keby som asponň raz skúsil mlčať alebo si aspoň premyslieť slová, ktoré mu poviem. Možno nakoniec zistím, že som vobec nebol príčinou jeho hnevu. Jednoducho, neoplácať rovnakou mincou

Tento týždeň sa vyberiem niekam von a urobím niečo viac pre svoje zdravie (beh, prechádzka, šport,…).

Prečítam si malý kúsok z duchovnej literatúry.