Prvý víkend radcovského kurzu je za nami!

Druhý februárový víkend patril v našej oblasti prvému radcovskému víkendu. Počas zdanlivo krátkej doby sme stihli spoznať nových priateľov, nabrať inšpiráciu ale i zapísať niekoľko strán v zápisníku zaujímavými radami.

V piatok docestovali skauti z Piešťan, Serede, Trenčína a Dolnej Súče na chatu v malebnom pr
ostredí prírody Vlčieho vrchu, kde ich čakali roveri – organizátori. Ocitli sa na vojenskej základni v mestečku Mafeking na juhu Afriky s Badenom  Powelom a ďalšími podstatnými osobnosťami v britskej armáde. Okrem generálov a slobodníkov v Mafekingu neboli jediní. Čakala ich aj početná skupina Búrov, ktorých ťahy boli nevyspytateľné, avšak po všetkých bojoch vyhrala skupina skautov a skautiek.

V sobotu ich prebudilo letné počasie na ostrove Brownsea, kde sa uskutočnil prvý skautský tábor. Po menej namáhavej rozcvičke dvadsať tri skautov a skautiek čakal nástup v skautských košeliach a krátkych nohaviciach. Prebudení si vypočuli sériu niekoľkých zaujímavých prednášiek od Katkinho družinového systému cez Ninine skautské piliere a výchovné metódy až po prednášku o cieľoch, trestoch a motivácii od Gentlemana a Miščiho. Obed nebolo najľahšie získať. Museli si ho najskôr uloviť vonku. Po zaslúženom obede ich počas siesty prišiel navštíviť  náčelník slovenského skautingu – Bill. Pre niektorých to bolo už po niekoľkýkrát, čo sa s ním stretli, pre niektorých prvý raz. Po milej návšteve ich čakala praktická prednáška o prvej pomoci od skautského brata Šavoda. Po krátkej prestávke zažili prednášku o družinovom duchu od Misca, ktorý mal veľmi zaujímavú a interaktívnu formu prednášania. Večer čakala skautov a skautky neľahká úloha. Rozhodovali sa, či prijať zodpovednosť a vydať sa na cestu radcovského života. Všetci sa rozhodli začať kráčať po ceste radcovstva.

Nedeľné ráno bolo už tradične vyhradené na svätú omšu, ktorá bola po Janeinej prednáške o symbolike v slovenskom skautingu ale i celosvetovom skautingu, kde sa dozvedeli o rôznych výrazoch a nášivkách. Domov docestovali všetci v dobrom stave, načerpaní a s novými myšlienkami.
Ostatné fotku tu.

Napísal: Miloš Vasko (117. zbor)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *