Rozhovory s ocenenými sú späť!

Sabina Sabová, Saba, 19, 52. zbor sv. Juraja, Dubnica nad Váhom, ocenenie 7 ľalii, stupeň: piaty
Čomu sa v skautingu venuješ?
V skautingu pôsobím najmä ako radkyňa družiny Štyri v našom zbore. Popri tom sa ale starám aj o zborový web a sociálne siete zboru i družiny. Keďže som pôsobila aj ako organizátorka Zapadni 2018, neskôr som dostala možnosť stať sa súčasťou aj komunikačného tímu našej oblasti.
Čo pre teba znamená ocenenie?
Ocenenie je pre mňa formou poďakovania, uznanie mojej práce niekým iným. Preto ma veľmi potešilo, vždy keď som ho dostala, pretože som videla, že na mojej práci záleží.
Aký význam má podľa teba oceňovanie v skautingu?
Oceňovanie skautských dobrovoľníkov je z môjho pohľadu veľmi dôležité. Vnímam ho ako spôsob ukázať druhým, že si vážime ich prácu, že ju vnímame a vidíme čo za dosiahnutým výsledkom stojí. Úsilie a snaha, ktoré do skautingu mnohí jeho členovia vkladajú, by nemali byť brané na ľahkú váhu a je super, že sa do obehu dostali rôzne ocenenia. Je podľa mňa však dôležité nezabúdať aj na poďakovanie, pochvalu, úsmev či radosť, ktoré skautov taktiež napĺňajú. Motivácie predsa nikdy nie je dosť a tak sa nebojte svojich členov motivovať aj inými formami.

Ema Komorechová, Tarzanka, 19, 15. zbor Javorina Nové Mesto nad Váhom, ocenenie 7 ľalii, stupeň: piaty
Čomu sa v skautingu venuješ?
Kde môžem pomôžem. Hlavne sa ale venujem družinovkám s mojou družinou, výpravám, snažím sa pomáhať pri rôznych akciách a organizovať tábor.
Čo pre teba znamená ocenenie?
Je to pre mňa pocta a zároveň veľká pripomienka vďaky za moju snahu a prácu.
Aký význam má podľa teba oceňovanie v skautingu?
Veľmi veľký. Je dôležité oceňovať a tým podporovať skautov či už v ich činnosti alebo im len ukázať vďaku za to čo pre skauting a sami seba robia.
Je to dostatočná motivácia?
Ja myslím že áno. Stáť hrdo pred ostatnými s dôkazom mojej snahy je úžasný pocit.

Hugo Havalec, Hugo, 20, 15. zbor Javorina, Nové Mesto nad Váhom, ocenenie 7 ľalii, stupeň: štvrtý

Čomu sa v skautingu venuješ?
Pomáhaniu pri príprave hier, organizácii hier a celkovo vecí ohľadom tábora, účasť na akciách pre mladších, aktivity pre družiny.
Čo pre teba znamená ocenenie?
Je to pre mňa istá forma vďaky za vynaložené úsilie a strávený čas pri organizácii a plánovaní skautského roka.
Aký význam má podla teba oceňovanie v skautingu?
Každá práca by mala byť ocenená, a ocenenie siedmich ľalií je toho krásnym a žiarivým príkladom.
Je to dostatočná motivácia?
Je to viac než dostatočná motivácia, skauting je o napredovaní a zdokonaľovaní sa, stupne ľalií sú stupne, ktoré ukazujú na to ako pomáhame zboru a je to pre nás aj výzva prekonávať samých seba a byť stále lepším.