Korona news 1 – skauting

Za posledný týždeň sa na nás odvšadiaľ valia informácie, pravdivé aj nepravdivé, užitočné aj neužitočné… A neviem ako vy, ale ja už to nestíham sledovať a spracovávať… Preto sme sa rozhodli, že pre vás vytvoríme krátke články so súhrnom informácií k nejakej téme… Začíname ako inak, skautingom.

Činnosť SLSK bola pozastavená, čo to znamená nájdete v tomto článku. Viaceré otázky smerujú k vzdelávačkám a ako to s nimi bude, informácie hľadajte tu. List od WOSM a WAGGS k aktuálnej situácií je tu, prípadne informácie zo stránky WOSM.

Napriek pozastavenej činnosti sú k dispozícií vrámci skautovania dve veľké oblasti.

Skautská služba:

Zdroj: web SLSK

Skautujeme doma:

• Facebooková skupina s nápadmi: https://www.facebook.com/groups/489349271951246/
  • Príležitostná výzva a modul k aktuálnemu dianiu tu.
  • Voľný programovy modul pre vĺčatá a včielky Úspech džungle na stiahnutie tu.
  • Ako na družinovku na diaľku tu.
  • Učime sa doma, alebo čo môžete poskytnúť svojim členom na diaľku.
  • Odporúčam tiež sledovať stránky zborov a oblastí, niektoré tvoria naozaj kvalitný obsah.

Ak máte relevantné typy na články/aktivity/čokoľvek, pokojne sa nám ozvite a pridáme ich.