Zahraničné novinky 11/2017

Zahraničné novinky 11/2017

 

Staň sa šéfom kontingentu na Intercamp!

Dátum: 18 – 21.5.2018

Miesto: Sint – Truiden, Belgicko

Hľadá sa šéf slovenského kontingentu na Intercamp 2018 v Belgicku. Kontingent bude mať veľkosť 20 účastníkov a 5 IST. Je to ultrafun zahraničná akcia za super cenu, poď do toho! Potrebujeme vztyčného dôstojníka pre komunikáciu s Čechmi, ku ktorých 500 člennému kontingentu sa pripojíme.

Cena: 25€ + CESTA

Linky: https://www.facebook.com/IntercampCZ/

https://www.intercamp.info/

Prihlasovanie: vyplň formulár (prihlasovanie účastníkov začne budúci mesiac)

Kontakt: international@skauting.sk

 

Aj Európske Jamboree zháňa šéfa kontingentu!

Dátum: leto 2020

Miesto: Gdańsk, Poľsko

Potom, ako Poliaci prehrali súťaž o organizáciu svetového Jamboree a prípravy mali už rozbehnuté, sa rozhodli, že nebudú svojim talentom a nápadmi len tak mrhať a zorganizujú Európske Jamboree pre 20 000 skautov. Veľmi sa na neho tešíme a vraj sa máme načo. Predpokladaná cena je 500 – 600€

Prihlasovanie: vyplň formulár (prihlasovanie účastníkov má ešte čas)

Kontakt: international@skauting.sk

 

 

ZAHRANIČIE DOMA

 

Zahraniční hostia vedia spestriť program každého tábora. Prihláste sa na hosťovanie aj vy!

Vďaka programu International scout camps in Slovakia (ISCS) máte aj tento rok možnosť prijať na svoje tábory zahraničných hostí. Ak sa vám zdajú zahraničné akcie príliš drahé, toto je ideálna možnosť, ako zažiť zahraničný rozmer skautingu na domácej pôde. Z minulých rokov máme pozitívne skúsenosti, neváhajte a vyskúšajte to aj vy.

Prihlasovanie: do 31.1.2018 vyplnením formulára

Kontakt: barbora.mullerova@skauting.sk

 

Chceli by si vaše vĺčatá či skauti písať s tými v zahraničí? Ozvite sa nám!

Máme veľa žiadostí zo zahraničia o dopisovanie si vĺčatami/včielkami a skautmi/skautkami. Ak máte záujem, nájsť pre vaše družiny penfriendov, napíšte mail na international@skauting.sk a my vás prepojíme.

 

 

U SUSEDOV

 

Prihlasovanie na CEJ v plnom prúde!

Dátum: 28.7- 4.8. 2018

Miesto: Balaton, Maďarsko

Organizačný tím slovenského kontingentu pod vedením Dunča mocne pracuje na získaní informácií, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli naladiť na tú správu Jamboree nôtu. Zatiaľ vieme, že Maďari sa na nás už veľmi tešia a sľubujú skvelý zážitok. Ak sa chceš stať súčasťou slovenského kontingentu, vyplň prihlasovací formulár!

Linky: https://www.facebook.com/cej18/

Prihlasovanie: formulár (ak sa vám stránka správne nezobrazí, skúste zmeniť prehliadač)

Kontakt: Dunčo cej@skauting.sk

 

 

Home 2018 – Jamboree of the Upper Austrian Guides and Scouts

Dátum: 6 – 15.8.2018

Miesto: okolie Salzkammergut

Naši susedia nás pozývajú 14-ty ročník medzinárodného Jamboree Horného Rakúska, tak ako ďalších 4000 skautov z Európy.

Linky: http://www.home2018.at/

Kontakt: international@skauting.sk

 

EURÓPA

 

Prihlasovanie na Roverway 2018 spustené!

Dátum: 23.7 – 2.8.2018

Miesto: Holandsko

Vieš hrať na gitare, akordeóne, flaute alebo pekne spievaš? Dobre vyzeráš v kroji? Staň sa súčasťou slovenského kontingentu a pomôž Foxovi prezentovať našu krajinu tak, aby na nás nikto nezabudol! Že hráš iba na nervy a kroj ti nejde k očiam? Nevadí, prispej svojou prítomnosťou a dobrou náladou!

Okrem akcie Roverway, ktorá už je zážitkom sama o sebe bude pre záujemcov nasledovať spoločné putovanie po Beneluxe pod vedením domáceho sprievodcu Foxa.

Linky: https://www.roverway2018.nl/en/about

Prihlasovanie: formulár

Kontakt: Fox gcremer@alumni.ulg.ac.be

 

IMWe – kreatívny workshop pre účastníkov 17+

Dátum: 25.3 – 2.4.2018

Miesto: Rieneck Castle, Nemecko

Skratka IMWe pod sebou skrýva medzinárodný umelecký workshop, ktorý sa neuskutoční nikde inde, ako na skautskom hrade v Nemecku. Tohtoročná téma superhrdinov dvoch frakcií D.I.R.T a W.A.S.H avizuje zajímavý a pútavý program pre všetky kreatívne duše.

Linky: http://www.imwe.net/

Prihlasovanie: http://www.imwe.net/registration

Kontakt: international@skauting.sk

 

 

WOSM ORGANIZUJE MIMO EURÓPY

 

Svetové Jamboree v USA – posledných pár dní na prihlásenie!

Dátum: 22.7 – 2.8.2019

         Miesto: Summit Bechtel Reserve v Západnej Virgínii, USA

Unikátne táborisko Summit Bechtel Reserve o rozlohe 3700 futbalových ihrísk ponúka všetko, čo mladý nadšenec adrenalínu potrebuje. Rafting na divokej vode, jeden z najväčších umelo vytvorených horolezeckých areálov sveta, 5 míľ lanových dráh, 36 míľ cross country a zjazdov pre horské bicykle, národný park New River George a k tomu skauti z celého sveta na svetovom Jamboree 2019!

Linky:   https://goo.gl/Cy2uym

www.2019wsj.org

www.facebook.com/2019wsj

Prihlasovanie: nezabudnite, že sa ešte mesiac môžete prihlásiť na akciu tým, že vyplníte tento formulár.

Vaše nápady posielajte Škorici na eva.novotna@skauting.sk

 

 

INÉ

International camp staff program (ICSP) – Staň sa počas leta 2018 staffákom v skautskom tábore v USA a zaži pravú Ameriku!

Podmienky:     vek 18-30 rokov

znalosť angličtiny

dostatok voľného času počas leta (minimálne 6 týždňov)

schválenie od Zahraničnej rady

Získaš výnimočnú skúsenosť, ktorá ťa posunie ďalej: zistíš ako funguje skauting vo svete, naučíš sa lepšie po anglicky, nájdeš si nových kamarátov… A to všetko v podstate zadarmo, lebo vreckové z tábora častokrát pokryje tvoje náklady na letenku.

Pozor novinka: V prípade, že ti vreckové z tábora nepreplatí náklady na letenku a víza, tak ti chýbajúcu čiastku preplatíme.

Linky: http://skauting.sk/skauti/zahranicie/icsp/

Prihlasovanie: do 31.1.2018

Kontakt: Marcel Selecký (Selec) bsa@skauting.sk

 

 

Čo tak prežiť Nový rok 2019 v Austrálii na Jamboree

Dátum: 4 – 13.1.2019

Miesto: kúsok od Adelaide, Južná Austrália

Splňte si sen a navštívte krajinu klokanov! Na Austrálske Jamboree hľadáme samostatných nadšencov, ktorí neváhajú utvoriť slovenský kontingent a reprezentovať našu krajinu tak ďaleko od rodnej hrudy.  Pre viac informácií čítajte oficiálnu stránku.

Linky: http://www.aj2019.com.au/

V prípade záujmu kontaktujte Tarhoňu na international@scouting.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *