kROK-Oblastný radcovský kurz 2018 – I. časť

Vo štvrtok doobeda 30. augusta sa stretla menšia partia budúcich radcov spolu s realizačným tímom v Nemšovej pred klubovňou. Náš radcák sme začali zoznamovacími aktivitkami a krátkou turistikou po okolí Nemšovej. Po piatich hodinách sme konečne došli na Vláru, kde bolo miesto nášho odpočinku a celého radcáku. Zložili sme si veci, postavili stany a všetci sme sa potešili, aj keď trochu neskorému, obedu.
Po ňom sme sa obliekli do stredovekého oblečenia a následovalo zoznámenie sa s miestom. Rituál, ktorý sa niesol v duchu siedmych rytierských cností. Po ňom bola prvá prednáška o výchovnom a vzdelávaciom systéme, večerný program, Gilwellský kruh a po ňom sme všetci unavení zaľahli do stanov.

Ďalšie ráno sa začalo zábavnou rozvičkou, ktorá sa niesla v téme vojakov, pokračovalo ranným zamyslením, raňajkami a druhou prednáškou o komunikácií, ktorá bola na dosť netradičnom mieste. Vo Vláre.
Zo začiatku bola voda studená, no nakoniec bola super. Po prednáške sme si zahrali drobničku, počas ktorej prišla prvá krízová situácia. Klára dostala epileptický záchvat. Našťastie to iba hrala. Ale oceňujem herecký výkon. Súčasťou radcáku bola aj skautská prax. Varili sme si sami obedy a zistili naše nedostatky. V ten deň sme si ešte zahrali pár hier, mali prednášku, trochu sme pracovali, ďalšiu krízovú situácii a nakoniec bol večerný program, kde zas a znova treba oceniť herecký výkon realizačného týmu.

V sobotu sme mali doobeda až 3 prednášky. Po trochu nepodarenom obede, teda ryži, sme si všetci vyrobili meče a potom sme hrali tú najlepšiu bojovku akú som kedy hrala. Z drepov mám svalovicu aj na tretí deň, no aj tak to bola sranda.
Večer sme spievali, potom bola krátka duchovná aktivita a priblížila sa noc. A s ňou aj silná búrka, počas ktorej sme sa radšej všetci presťahovali zo stanov do chatiek. V nedeľu ráno sme sa pobalili, poupratovali a tak, ako sme sa z miestom zoznámili, tak sme sa aj rozlúčili. Pobrali sme sa na autobus do Nemšovej a tam časť z nás na omšu. Po omši sme sa rozlúčili a už teraz sa tešíme ďalšiu časť. Myslím, že aj napriek zlému počasiu a pomerne malej zostave bol posledný prázdninový víkend skvelý. Ďakujeme celému tímu za čas ktorý s nami strávili a ešte strávia. Tak zase v októbri ! 🙂
Autor: Alenka Čierna – Ala, 31. zbor Irmy Ševcechovej Trenčianska Teplá
Foto: Ján Pravda – Jany, 2.zbor Dlhých Mačiek Trnava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *