kROK – tretí víkend

kROK – tretí víkend

Projekt Vzdelávanie mladých lídrov je realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Moja cesta na tretí víkend kroku započala už po prečítaní mailu, ktorý mi pristál do schránky. Prvé kROKy smerovali na Google Maps kde som do vyhľadávača napísal slovíčko ,,Prietrž“. Malá dedinka pod Senicou a tri hodiny cesty verejnou dopravou. Tak sa mi uchovalo v pamäti toto miesto, kde sa náš posledný vzdelávací víkend odohrával.

Naša cesta sa dokonca predĺžila po tom, čo sme sa zasekli na semafore uprostred Senice a tým sme nestihli prestup do Prietrže. Najbližší spoj išiel až o hodinu a hneď po príchode nás čakala prednáška o deťoch so ŠVVP organizovaná Klárou a Ivanom zo 117-ky. Piatkový program sa zakončil chlapčenstvom a dievčenstvom. Najskôr sme sa skoro pozabíjali pri hre buldog a následne spolu rozjímali nad zmyslom života a spoločných problémoch, ktoré sme kreslili na papier vo forme obrázkov prírody.

Za sobotu sme prešli 3 prednáškami: nováčik, bezpečnosť a krízové situácie a základy vývinovej psychológie. Niektoré prednášky boli lepšie ako tie druhé, ale hlavné je to, že v každej z daných oblastí sme dostali obohacujúce informácie a vedomosti, ktoré budeme potrebovať pri našom radcovaní. V ten deň sme sa mohli zúčastniť workshopov podľa vlastného výberu. Nasledovala etapovka, v ktorej sme sa dostali do Nerf prestrelky so zloduchmi a následné  riešenie modelových situácií vo dvojiciach. Program v tento deň sa zakončil stretnutím s našimi tútormi.

Nasledovala dlhá noc, v ktorej zažmúrilo oko len pár ľudí. Ostatný našli nočný kľud v spoločných rozhovoroch, vyjedaním zvyškov z večere, ale aj čakaním na nočnú hru,  ktorá sa vo výsledku nekonala.
Nedeľa prebiehala v pokojnom duchu. Najskôr nás čakala spätná väzba a duchovno. Spoločne sme potom poupratovali celé ubytko a s pobalenými batohmi sme sa vydali na dlhú cestu domov.

Ďakujem všetkým členom tímu, účastníkom, kuchyni a všetkým ľuďom s ktorými som prežil ďalší neuveriteľný víkend plný zážitkov na ktoré budem s radosťou spomínať. 

Vidíme sa na skúškach! ✌

Šimon zo 117-ky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *