Metlobalový turnaj!

Kovové obruče, zlatá strela, metla a plno zanietených hráčov – pýtate sa, čo majú tieto slová spoločné? Odpoveďou je, že sa jedná o hru známu ako muklovský metlobal (muggle quidditch), ktorý sa po prvý krát objavil v knižnej sérii o Harrym Potterovi. Hra sa  odohráva na ihrisku oválneho tvaru s tromi obručami v rôznych výškach na oboch stranách ihriska. Cieľom hry je skórovať čo najviac gólov cez obruče a nahrať tak viacej bodov ako druhý tím do chytenia zlatej strely – golden snitch, kedy sa končí zápas.

Po ihrisku sa preháňali naraz vždy 2 sedemčlenné družstvá. Ich dopravným prostriedkom bola samozrejme metla, z ktorej  nemohli spadnúť. Urputné boje, rôzne štýly a taktiky mohli sledovať  nielen ostaní účastníci, ale aj okoloidúci, ktorí sa v sobotu 12.5. 2018 vybrali do mestského parku v Piešťanoch. Metlobalový turnaj organizovala Západoslovenská skautská oblasť už po druhýkrát. Okrem 9 registrovaných tímov z 5 zborov nám prišli aj tento raz pomôcť profesionáli z bratislavského klubu Pressburg Phantoms.

Keďže tento šport je na Slovensku ešte stále vcelku čerstvý, tak sa určite dalo učiť a pozorovať rôznu techniku pri každom jednotlivom zápase.

Po celodenných turnajoch si konečné víťazstvo a pohár odniesli skauti a skautka z 2. zboru z Trnavy.

Víťazom srdečne gratulujeme a veríme, že o rok sa na podobnej akcii stretneme znova!

Projekt sa realizoval s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.
Autorka: Alžbeta Benianová