Nová rubrika! Rozhovory s nositeľmi ocenení

Nová rubrika! Rozhovory s nositeľmi ocenení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veronika Mrňová, 22, 80. zbor Ginko Piešťany, ocenenie 7 ľalii, stupeň: šiesty

Čomu sa v skautingu venuješ?
Venujem sa vedeniu oddielu skautiek Čunkšipi čokan a vzťahom v zbore.
Čo pre teba znamená ocenenie?
Je to pre mňa milé poďakovanie za veľa aktivít, ktoré robím a pri ktorých mám niekedy pocit, že ich nikto nevidí, pretože práca s ľuďmi znamená individuálnu komunikáciu s každým, kto to potrebuje.
Aký význam má podľa teba oceňovanie v skautingu?
Určite to pomôže namotivovať ľudí okolo vás a ukázať im, že ich práca má zmysel, že ju niekto vidí a oceňuje a hlavne, že je tu niekto, kto je vďačný za to, čo robia. Pretože častokrát si myslíte, že tí ľudia to vedia, ale oni to občas potrebujú počuť, aby v tom vedeli kvalitne pokračovať ďalej. V skautingu častokrát berieme službu skautov okolo nás ako samozrejmosť, no mali by sme sa zamyslieť aj nad tým, čo pre ňu človek musí obetovať.
Je to dostatočná motivácia?
Myslím si, že ako pre koho. No keď sa skaut učí byť vďačný za všetko dobré v jeho živote (nie byť sebec a stále iba čakať na to, kto ma ocení a byť nešťastný, keď ma nikto neocení), toto ocenenie by ho určite malo motivovať a potešiť.

ZSSO-ROZVOJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *